8 Reacties
4 jaar geleden
Ik zou het wel direct vertellen, de kans op een miskraam wordt flink verhoogt, zie onderstaande link. Veiligheid van je baby is belangrijker dan het geheim houden.
https://www.nursing.nl/verhoogd-risico-op-miskraam-door-nachtdiensten/
4 jaar geleden
Als je er al een ritme in hebt kan het opzich geen kwaad hoor, je lichaam is dat dan al gewend.
Maar aan de andere kant, nachtshiften kunnen ze niet meer verplichten. Ploegensysteem vroege/ late mogen ze wel nog 'verplichten'. Vind dat zo'n vies woord eigelijk want eigelijk heeft niemand jou wat te verplichten. Maar wat de gevolgen daarvan zijn, dat is dan weer iets anders.
Maar als jij het niet ziet zitten, dan doe je dat gewoon niet.
Wellicht kan je wachten tot de 12 weken? Zodat je zeker bent en niet continu moet gaan wijzigen etc.
4 jaar geleden
Nachtdiensten is geloof ik mst zwamgerschap vanaf 12 of 20 weken niet meer verplicht. Zou het zeker wel gelijk vertellen. Zeker omdag beveiliging niet het veiligste beroep is
4 jaar geleden
Los van de nachtshiften is het inderdaad ook een beroep waar ik geregeld wel eens in fysieke confrontatie kom met mensen.
De arbeidsgeneesheer had me bij jaarlijks onderzoek enkele maanden geleden ook aangeraden om het snel te vertellen. Ik wil het wel maar dan weet meteen iedereen het want dan moet ik van functie veranderen. Ik heb pcos, dan zou de kans op miskramen hoger liggen. Als het dan toch nog uitdraait in een miskraam weet iedereen ervan en wordt de confrontatie met het verlies weer groter natuurlijk. Moeilijk allemaal.
4 jaar geleden
Ik zou het wel vertellen in jouw situatie zodat je werk/diensten kunnen worden aangepast :)
4 jaar geleden
Ik zou het wel vertellen in jouw situatie zodat je werk/diensten kunnen wor ...
Ik ben er in geslaagd om de nachten van komende weken te wisselen met collega's. Voorlopig zit ik dus safe. Nu afwachten of alles goed blijft gaan en dan kan ik evalueren met de gyne wanneer ik het best vertel aan mijn werkgever.
Mijn diensthoofd was wel in kennis van mijn fertiliteitstraject, ik moest nl iets te vaak naar het ziekenhuis en kon geen smoesjes blijven verzinnen. Hem kan ik misschien wel al vroeger verwittigen. Eerst nog enkele dagen afwachten of het wel blijft zitten.
VRIEND
4 jaar geleden
Gefeliciteerd met je zwangerschap. Je kan het ook in vertrouwen tegen je leidinggevende of iemand van personeelszaken zeggen. Zo heb ik het gedaan ivm extreme vermoeidheid in 1e trimester (ging daarna weer over gelukkig). alles andere collega's pas verteld na nipt en termijnecho. Sommige hadden inmiddels we vermoeden maar dat is dan maar zo 🤷🏼‍♀️.














