7 Reacties

4 jaar geleden
Volgens mij is er niet echt een max qua gebruik, al moet je wel uitkijken dat het niet té laxerend gaat werken.
Ik heb 2 weken geleden een keizersnede gehad en daarna kwam mijn stoelgang niet op gang. Moest volgens protocol van 't z'huis en kraamzorg binnen 5 dagen (ruggenprik legt je darmen stil). Op de 5e dag Roosvicee pruim gehaald en 3x per dag een halve literfles met een flinke scheut ervan gedronken. Dit werkte nauwelijks...daarnaast nog macrogol zakjes via de huisarts gehad, 2x klysma gehad en uiteindelijk op dag 10 met bloed, zweet en tranen kwam het op gang.
Heel ander verhaal dan bij jou...maar het hangt dus wel beetje af van hoe je erop reageert. Wie weet gaat t bij jou wel heel snel.

4 jaar geleden
Onze dochter kon van de week 2 dagen moeilijk poepen met het resultaat hele rode billen..heb haar roosvicee laxo gegeven, 2 flessen later kon ze weer prima poepen nu krijgt ze standaard 1 fles per dag zodat het wat makkelijker gaat en dr billetjes kunnen genezen

4 jaar geleden
Ik drink standaard al een glas in de ochtend en afhankelijk van hoe vaak ik naar de wc moet nog een paar glazen gedurende de dag. Dan moet ik vanzelf een keer naar de wc. Laten we zeggen maximaal 5 glazen per dag. Zal er ook aan liggen hoe zwaar of licht je hem maakt.

4 jaar geleden
Oke, gewoon een bodempje in mijn glas. Maar minimaal twee glazen per dag er van dus. Vandaag ook nog witte bonen in tomatensaus gegeten, misschien scheelt dat ook... 😜

4 jaar geleden
Ik drink een glas op de tweede dag dat het niet gaat. Heb het nu twee keer gehad en moest gelijk na 2-3 uur naar de wc. Het komt dan gwn normaal op gang, niet laxerend.
Ik zal het gwn proberen, afhankelijk van hoe je erop reageert meer of minder drinken :). Ik begon bij een glas en dat werkt dus ook hierbij gehouden.

4 jaar geleden
Ik heb van nature hele slechte stoelgang.
Heb van de huisarts (vezel) sachets Metamucil gekregen. ( let op je moet wel echt 2 l vocht per dag drinken anders verstopt t meer)
En heb ook laxeerdrankje Lactulose gehad. Beide wissel ik af afhankelijk van hoe ik me voel en hoe het daar beneden gaat ☺️
Roos vicee pruim doet mij niks, maar drink ik iedere paar dagen wel 1 of 2 glaasjes van omdat ik het lekker vind.

4 jaar geleden
Ik begin de dag met een glas aangemaakte roosvicee laxo. Als ik gedurende de dag voldoende ander vocht (water of rooibosthee) drink, gaat het prima.
Het is nu trouwens pruimenseizoen dus je kunt ter aanvulling ook een paar verse pruimen per dag nemen! Buiten het seizoen neem ik ook weleens gedroogde pruimen.