14 Reacties
3 jaar geleden
Wij hebben hem mede vanwege een vanishing twin niet gedaan, omdat er een ini mini minimale verhoging is op een valse uitslag (echt een hele ini mini minimale kans, hebben we goed nagevraagd). Maar onze hoofdreden was vooral omdat we niet open stonden voor verdere onderzoeken als er wel wat uitkwam. Wij hebben de 13 en 20 weken echo wel gedaan.
Ik heb eenmalig een verhaal meegekregen waarbij dus bij een vanishing twin de nipt uitslag dus niet goed was en uiteindelijk dus toch vanuit de vanishing twin bleek te komen en de geboren baby gewoon helemaal gezond was. Deze dame heeft haar hele zwangerschap in stress, onzekerheid en onwetendheid gezeten. 🤷🏼♀️
De keuze is aan jou, wat wil je? Wat zegt je onderbuikgevoel? En wat zou je met de uitslag doen?
3 jaar geleden
Reactie op mljk
Wij hebben hem mede vanwege een vanishing twin niet gedaan, omdat er een in ...
Dank voor je reactie.
Ik weet wat voor risico het met zich meebrengt. Stel er zou iets gevonden worden kan het ook nog bijv in de placenta kunnen zitten en niet aan het kindje kunnen liggen. De echo zag er vandaag ook goed uit.
Maar.. stel er zou iets uit de nipt komen.. met daarna ook een bijzondere uitslag nav vruchtwaterpunctie/vlokkentest dan is de kans wel groot dat we het niet laten komen.
We zouden dat allebei niet aankunnen.
VRIEND
3 jaar geleden
Ik heb in mijn eerste zwangerschap ook ene vanishing twin gehad en mocht toen geen nipt. Bij vanishing twin werd sowieso ene combinatie test gedaan.
Is een paar jaar geleden, maar lijkt me nog steeds relevant aangezien er echt een foutieve uitslag uit de nipt kan komen in deze situatie.
3 jaar geleden
Reactie op DeniseD
Ik heb in mijn eerste zwangerschap ook ene vanishing twin gehad en mocht to ...
Tegenwoordig mag het gelukkig wel want nipt is hierin ook betrouwbaarder dan de combinatietest. De kans is aanwezig dat de vanishing twin zich laat zien in de uitslag, maar het zou natuurlijk ook een goede uitslag kunnen zijn.
3 jaar geleden
Reactie op Manny87
Dank voor je reactie.
Ik weet wat voor risico het met zich meebrengt. Stel ...
Je geeft eigenlijk al antwoord op je eigen vraag > je staat wel open voor verder onderzoeken, mocht er wat uit de Nipt komen.
Verder natuurlijk nog ter overweging wat je man/vriend wil, maar volg vooral je gevoel, ook al is het spannend en onvoorspelbaar.
Zonder vanishing twin is er ook kans op een nare uitslag, dus wat zou je dan daarmee doen?
Heel veel succes met het maken van je keus 🤍
3 jaar geleden
Reactie op mljk
Je geeft eigenlijk al antwoord op je eigen vraag > je staat wel open voo ...
Mijn man vind het inderdaad allemaal doodeng.. dus ik probeer alles een beetje af te wegen en na te vragen. Je hebt natuurlijk wel data op internet maar dat is maar data 🤷🏻♀️😅 ben meer opzoek naar de persoonlijke verhalen zeg maar
VRIEND
3 jaar geleden
Reactie op Manny87
Tegenwoordig mag het gelukkig wel want nipt is hierin ook betrouwbaarder da ...
Ik zou alsnog liever voor een combinatie test gaan aangezien de kans er is dat het vanuit de placenta komt of uit de vanishing twin. Nipt is misschien iets betrouwbaarder maar vind dit verschil verwaarloosbaar.
3 jaar geleden
Ik zou heel goed nadenken wat je met een uitslag zou gaan doen. Ga je vervolg onderzoeken laten doen? En hoe betrouwbaar zijn die vervolgonderzoeken. Geen idee of je daar ook met hetzelfde probleem zit. Dit weet de verloskundige vast wel.
Persoonlijk zou ik het ook willen weten als het in de placenta zit. Dit kan namelijk invloed hebben op de groei van de baby (kan wel hoeft zeker niet). Je wordt dan meestal extra in de gaten gehouden. Maar dit is natuurlijk erg persoonlijk.
3 jaar geleden
Reactie op Manny87
Mag ik vragen waarom je de nipt dan niet gedaan hebt? En hoe waren de 13/20 ...
Natuurlijk mag dat. Bij mijn oudere kinderen was die NIPT er nog niet en zag nu de toegevoegde waarde er niet van. Zeker omdat je eerst de NIPT niet mocht met een VT. De tweelinghelft van mijn jongste bleef tot 24 weken heel goed zichtbaar op de echo's.
De 13 weken echo was er ook nog niet. De 20 weken was prima.
Wij hebben ook om de paar weken groeiecho's gehad.














