23 Reacties
2 jaar geleden
Ik moest hem bij de oudste doen omdat er diabetes in de familie zit. Ik had het toen niet. Nu bij de tweede doe ik hem braaf weer met 25 weken, gewoon voor de zekerheid
2 jaar geleden
Ik ben toevallig vanmorgen geweest. Ik moest ivm mijn eigen gewicht/bmi. mijn kindjes zijn juist klein. ook voor een tweeling geen grote buik of veel vruchtwater. de vorige zwangerschap moest ik ook. toen ook ivm eigen gewicht/bmi. vandaag ook weer goed gekeurd. Deze keer wel vervelender dan vorige keer. ik ben gisteren ook geweest maar spuugde na 30 minuten het drankje weer uit. dus moest vandaag nog een keer.
2 jaar geleden
Volgens mijn verloskundige doen ze het vanaf P96. Ik zat daar namelijk op, maar het was gelukkig een moment opname. Bij de groei echo die vervroegd werd, leek hij mooi “bijgegroeid”
2 jaar geleden
Omdat mijn moeder diabetes type 2 heeft en nu bij de 2e omdat ik bij de 1e zwangerschapsdiabetes had. Bij de 1e getest met 24 weken, nu met 16 weken.
2 jaar geleden
Bij mij hebben ze de tweede zwangerschap aangeraden de test te doen omdat mijn eerste erg groot was (4780 gram).
2 jaar geleden
Bij mij hebben ze de tweede zwangerschap aangeraden de test te doen omdat m ...
Mijn tweede wordt trouwens weer groot geschat (p97). Maar wederom geen diabetes. Ik maak gewoon grote kinderen 🤷🏼♀️
2 jaar geleden
Bij de eerste met 24 weken vanwege combi gewicht/leeftijd en familiegeschiedenis. Toen kwam het nog niet uit de test, maar de gyneacoloog gaf na de spoedkeizersnede aan dat ik het uiteindelijk wel had. Wel meerdere groeiecho’s gehad tijdens die zwangerschap waarbij de groei op p95 of hoger zat, maar de verloskundige zag geen noodzaak om opnieuw te laten testen of om door te verwijzen. Pas na 41 weken kreeg ik een verwijzing naar het ziekenhuis en de verloskundige heeft nog een boos telefoontje van de gyn gehad.
Bij de tweede op advies van de gyn met 21 weken al getest en toen kwam het er al wel uit (zat op dat moment net op de grens) Meteen doorverwezen naar de gyn en met 38 weken ingeleid.
Bij de derde was mijn nuchtere waarde al snel slecht en met 13 weken de test gedaan. De test was toen op het randje, maar wel meteen weer het traject ingegaan.
2 jaar geleden
Bij mij hebben ze de tweede zwangerschap aangeraden de test te doen omdat m ...
Hier was onze zoon geboren met p98, 4200gram met 38 weken. Maar alsnog niets over suiker testen. Ga het toch even aankaarten de volgende keer bij de verloskundige!
2 jaar geleden
Ik moest testen, omdat m'n suiker waarde erg hoog was toen ik ging bloedprikken voor de NIPT. Ik ben toen nog een keer extra nuchter gaan prikken en toen was die ook te hoog. uiteindelijk bleek ik ook zwangerschapsdiabetes te hebben. Ik heb geen overgewicht, mijn buik was nog niet te groot (maar ik ging met 16 weken en daarna met 24 weken al testen) en geen diabetes in de familie. Volgens de verloskundige kwam het door mijn hormonen.
2 jaar geleden
Tussen 24-28 weken moest ik de test doen, vanwege pcos bij mijzelf en diabetes in familie. Beide zwangerschappen geen diabetes.
2 jaar geleden
Eerste kindje omdat mijn buik al erg groot was voor de termijn. En ik had het dus ook, om die reden de huidige zwangerschap getest met 12 weken en met 28 weken. Helaas weer prijs, veel vruchtwater en hij loopt voor qua groei van het buikje.














