24 Reacties
3 jaar geleden
Ik heb het beide keren niet gedaan. Waarom: omdat we er alleen meer stress van zouden krijgen. En ook al zou er een uitslag die niet goed was uit komen zouden we geen abortus plegen. Dus besloten dus geen nipt te doen. Verder zagen gelukkig de echos er goed uit. Als daar echt wat verkeerds te zien was hadden we mischien wel een nipt gedaan om te kijken waar we ons op moesten voorbereiden. Maar die waren gewoon goed.
3 jaar geleden
Als je het vergrootglas aanklikt (zoek machine) vindt je echt onwijs veel recente topics over de nipt.😊
3 jaar geleden
Inderdaad via de zoekfunctie vind je veel topics.
Eigenlijk heb je weinig aan keuzes van anderen, want het is een persoonlijke keuze.
Tips die je met je partner kan bespreken:
- Als we het doen, wat zouden we dan doen mocht de uitslag niet goed zijn? Ben je bereid vervolgonderzoek te doen?
- Heeft het voor ons meerwaarde om te weten of er iets gevonden is? Willen er ons bijvoorbeeld voor kunnen bereiden op een ander toekomstbeeld dan we dachten? Of willen we abortus plegen op het moment dat er iets uitkomt?
3 jaar geleden
Goed om je dit af te vragen. Weet dat de nipt een betrouwbaarheid van slechts 80% geeft. Omdat deze afwijkingen sowieso weinig voorkomen is het dus vooral bij positief resultaat dat je kans hebt dat er eigenlijk niets aan de hand is.
Vraag die je je dus best stelt is
1) wat doe ik bij syndroom van down? Is dit welkom ja of nee.
Zo ja stel je je de volgende vraag
2) ben ik bereid een Vruchtwater punctie uit te voeren?
Zo nee dan heeft de nipt geen echte meerwaarde. En kan je dus beter geen nipt uitvoeren.
De 2 andere syndromen zijn immers niet levensvatbaar en in 98% van de gevallen zichtbaar op echo (syndroom van down is dat niet altijd) je bent hoog uit een 7 tal weken langer zwanger voor je deze afbreken laat.
Verder ook leuk om weten, kom je uit België mag je om medische reden ook zwangerschap afbreken tot 24 weken. Dus ook in dat geval kan je 20 weken echo gerust afwachten.
Is down niet welkom dan kan je beter wel nipt uitvoeren en kan je evengoed ook de vlokkentest/waterpunctie uitvoeren want dat is toch net zo net om uit te sluiten dat je kindje dit echt heeft en niet enkel de placenta.
3 jaar geleden
Reactie op Mominprocces
Goed om je dit af te vragen. Weet dat de nipt een betrouwbaarheid van slech ...
Ik ben erg benieuwd waar je deze percentages vandaan hebt. Ik probeer het namelijk te vinden, maar zie niks over de betrouwbaarheid en alleen over Patau en Edwards dat het soms op een echo te zien is maar niet altijd.
3 jaar geleden
Reactie op Mominprocces
Goed om je dit af te vragen. Weet dat de nipt een betrouwbaarheid van slech ...
Vind je hier wel erg door de bocht. Syndroom van down is zeker niet altijd te zien op de echo. Ook als ouders het niet willen laten weghalen willen wel veel ouders zich mentaal kunnen voorbereiden en niet tijdens de bevalling erachter komen. Ook kan het een geruststelling geven om er achter te komen dat het kindje het niet heeft, ook al zou je het niet weghalen.
3 jaar geleden
De nipt test gedaan zonder nevenbevindingen.
Ik ben van mezelf al een stresskip en had het idee dat ik hier meer stress van kon krijgen.
Uit de nevenbevindingen kunnen zij ook erfelijke aanleg vinden etc, dit gaf mij helemaal een reden om het niet te doen.
3 jaar geleden
Ik zie dat er meerdere keren wordt gesproken over abortus. In dit geval gaat het echter over het wel of niet afbreken van de zwangerschap. Dat is wel degelijk een verschil.
Wij zijn ons kindje verloren met 14 weken aan het patausyndroom. Wij kiezen mede door deze ervaring altijd voor de NIPT.
3 jaar geleden
Reactie op Lisaenfabian
Ik zie dat er meerdere keren wordt gesproken over abortus. In dit geval gaa ...
Treffende nuance inderdaad. Ik had abortus geschreven, maar vind deze verwoording vele malen passender.
3 jaar geleden
Enigste wat hierin de juiste manier is laat je goed informeren en lees jezelf in met de folders die je mee krijgt over de nipt test, ga samen in gesprek en maak uiteindelijk de beslissing waar jullie je fijn en prettig bij voelen.
Het komt er op neer dat iedereen hierover een eigen mening heeft een andere keuze maakt en er anders overdenkt en instaat
3 jaar geleden
Vind je hier wel erg door de bocht. Syndroom van down is zeker niet altijd ...
Lees Goed
3 jaar geleden
Reactie op Mominprocces
Lees Goed
Ik lees prima, je schrijft dat de test geen meerwaarde heeft als je geen vervolgonderzoeken wilt doen. Dat is onzin. In het meerendeel van de nipt testen worden geen afwijkingen gevonden. Sommige mensen willen gewoon bevestiging hebben dat er geen afwijking is, ongeacht van de vervolgstappen die ze willen nemen.
3 jaar geleden
Reactie op Lisaenfabian
Ik zie dat er meerdere keren wordt gesproken over abortus. In dit geval gaa ...
Kun je dit toelichten? Ik probeer het te begrijpen.
De definitie van abortus is een ingreep met als doel de zwangerschap af te breken. De reden daarvan (ongewenst, ongepland, medische oorzaak) maakt daarbij niet uit, toch?
3 jaar geleden
Reactie op September2109
Kun je dit toelichten? Ik probeer het te begrijpen.
De definitie van abort ...
Ik kan niet voor Lisaenfabian spreken, maar ik denk dat het meer gaat om de lading die erachter zit.
Abortus klinkt, in mijn optiek, anders dan zwangerschap afbreken.
3 jaar geleden
Reactie op Lisaenfabian
Ik zie dat er meerdere keren wordt gesproken over abortus. In dit geval gaa ...
Herkenbaar. Wij hebben onze zwangerschap ook moeten afbreken bij 13 weken zwangerschap vanwege trisomie 18, Edwards syndroom.
Ik heb doormiddel van wee opwekkende middelen “gewoon” van haar mogen bevallen. Het is vast niet vervelend bedoeld, maar de term “abortus” dekt in deze de lading niet echt en kan mensen kwetsen die soort gelijke ervaringen hebben.
Bij ons is het inmiddels al ruim 6 jaar geleden dat we dit hebben moeten mee maken. Inmiddels hebben we en gezonde dochter van 5 en ben ik nu zwanger van onze tweede.
Hoop voor jullie het zelfde. Sterkte!
3 jaar geleden
Reactie op MarijkeYoshi
Ik kan niet voor Lisaenfabian spreken, maar ik denk dat het meer gaat om de ...
Aah oké, voor mij (als iemand die dit gelukkig nooit heeft ondergaan) geef ik geen specifieke lading aan het woord abortus. Ik zie daar verschillende redenen voor, waaronder medische. Ik interpreteer het precies als de definitie vandaar dat ik het niet begreep.
3 jaar geleden
Reactie op September2109
Kun je dit toelichten? Ik probeer het te begrijpen.
De definitie van abort ...
Omdat je veel van zulke teksten op internet vind over abortus. Een zwangerschapsafbreking na een slechte nipt is iets heel anders dan ongewenst en ongepland zwanger zijn.

3 jaar geleden
Reactie op Noukske1987
Herkenbaar. Wij hebben onze zwangerschap ook moeten afbreken bij 13 weken z ...
Poeh, ik vind het soms wel lastig hoor! Dat je blijkbaar mensen kan kwetsen met iets wat je niet door hebt. En wat niet je bedoeling is. Door in dit geval een definitie letterlijk op te vatten zoals die is.
Denk iig absoluut dat het niet verkeerd bedoeld is als mensen een zwangerschapsafbreking vanwege medische redenen een abortus noemen.














