5 Reacties

vorig jaar

Hé bah, ik heb hier helaas ervaring mee. Twee weken geleden kreeg ik de griep. Na een paar dagen werd ik iets beter waarop ik een week geleden in de nacht heel erg ziek werd. Naar de huisarts, ik moest naar de spoedeisende hulp en daar bleek ik bovenop de griep een longontsteking te hebben. Daarnaast liet de ctg zien dat ik elke vijf minuten harde buiken had. Gelukkig geen dreigende vroeggeboorte. Maar de hartslag van de baby was erg hoog en hij had duidelijk stress van hoe ziek ik was! Ik was tot 32+6 weken zwanger, inmiddels 33+6 weken. Heb antibiotica gekregen en mocht naar huis. Ik was dagenlang heel ziek. Kon niks. Echt hulp inschakelen, jij moet nu slapen slapen slapen en rusten. Na drie dagen sloeg hier de antibiotica aan en was het echt zieke gevoel weg maar wel nog erg moe. Ik heb vanmorgen de laatste antibiotica pil gehad en nog steeds veel hoesten en erg moe. Gelukkig word ik aan alle kanten ontlast en kan ik rusten. Herstellen van een longontsteking is echt niet niks. Je moet echt oppas regelen voor de kinderen. Ik schrok van de impact die het had op de baby in mijn buik. Heb deze week ook veel harde buiken. Gaat echt wel goedkomen, lang leve antibiotica! Maar zorg dat je je rust kan pakken. Anders duurt het herstel alleen maar langer. Een longontsteking is echt niet niks, al helemaal niet als je zwanger bent. Veel beterschap!!

vorig jaar

Mag ik vragen hoe de huisarts dit heeft vastgesteld? Ik moest namelijk wel echt gezien worden door een longarts. Die heeft ook een longembolie uitgesloten, iets dat ook vaker voorkomt tijdens de zwangerschap. Ze hebben me uitgebreid onderzocht: thorax foto, bloedgassen, ontstekingswaarden en andere markers in mijn bloed. Nu was mijn saturatie bij de huisarts 88 en had ik een hartslag van over de 140 dus het ging overduidelijk erg slecht op dat moment. Zij wilde me echt zo snel mogelijk in het ziekenhuis hebben. En de baby is dus ook uitgebreid bekeken door de verloskundige en gynaecoloog in het ziekenhuis.

vorig jaar

Neem alsjeblieft jezelf in acht. 9 van de 10 x zal het voor je kleine geen kwaad kunnen maar ik ben zelf die ene die wel gevolgen heeft omdat mijn moeder longontsteking heeft gehad toen ze zwanger was. Ik ben kleiner (broer en zussen 1,80 + en ik ben 1,50, armen/benen driekwart lengte. Kleinere gewrichten en tand problemen. Het zal afhankelijk zijn van wanneer in de zwangerschap je zo ziek wordt maar probeer echt zoveel mogelijk te rusten en hulp in te schakelen. veel beterschap!

vorig jaar

Hoe ver ben je in je zwangerschap? Ik had vandaag nog telefonisch consult met gynaecoloog en longarts als nacontrole en de gynaecoloog vertelde mij dat de kans op vroeggeboorte groter is bij zo’n ernstige infectie als longontsteking. Dus dat ik extra snel aan de bel moet trekken bij bijvoorbeeld minder leven voelen, krampen, bloedverlies, ander vocht verlies. En ik moet volgende week nogmaals bloedprikken op ontstekingswaarden en direct na de bevalling een controle foto van mijn longen laten maken. Ik deel dit allemaal met je om aan te geven hoe serieus ze het bij mij nemen. Ik wil je hiermee dus echt op het hart drukken goed op jezelf te letten!

vorig jaar

Hoe ver ben je in je zwangerschap? Ik had vandaag nog telefonisch consult ...
Oh ja de gynaecoloog zei ook dat het de groei kan beperken, zoals Bowden ook al aangeeft. Dus dat de verloskundige extra alert moet zijn op de groei, bijvoorbeeld door groei echo’s of door de groei van de baarmoeder goed ik de gaten te houden.