13 Reacties

vorig jaar
Ja hoor is prima te doen en heerlijk.
Vooral je eigen tempo proberen te bepalen en niet te hard willen
Uit een zwangerschapsboekje las ik dat je hartslag niet hoger mag dan 140 tijdens inspanning. Ik check dit regelmatig even tijdens het zwemmen en neem anders een aantal adempauzes

vorig jaar
Jahoor, heerlijk! Zolang je kan praten tijdens de inspanning zit je goed qua hartslag :) ik heb nog ruim een kilometer baantjes gezwommen op de dag van de bevalling (40+1) 😁 wel op bejaarden tempo maar ik merkte dat het m'n lijf heel goed deed

vorig jaar
Ik heb erge bekkenpijn en ga 1 keer in de week naar het zwembad om gewoon wat te dobberen. Baantjes zwemmen is voor mijn bekken te heftig, maar het is wel fijn om in het water te zijn. Dan voel je niet steeds die druk van je buik op je bekken. Ik zou eens uitproberen wat voor jou fijn is. Als baantjes zwemmen goed gaat en je daarna geen extra pijn hebt, lekker doen! Het is wel goed voor je lichaam.

ADMIN
vorig jaar
Heerlijk! Lekker gewichtloos in het water. Je gaat iets minder snel, maar dat maakt niet uit 😉

vorig jaar
Hier vanochtend nog advies gekregen om juist baantjes te gaan zwemmen vanwege bekkenklachten.
Met zwemmen houd je je spieren van je benen, billen en rug actief en sterk, zonder zware impact.
Beetje proberen welke snelheid passend is voor je.

vorig jaar
Ik heb aan het eind van de zwangerschap ook veel gezwommen. Zelfs nog na de uitgerekende datum (uiteindelijk met 40+4 bevallen). Ik ging wel trager en minder lang dan voor mijn zwangerschap. Ik vond het heerlijk om zo nog in beweging te zijn. Meestal ging ik 2 a 3 keer per week en dan ongeveer 30 minuten. Voor de zwangerschap ging ik langer en sneller, maar daarin probeerde ik lief voor mijn lijf te zijn.

vorig jaar
Ik vind het heerlijk! Doe zowel een 9-maanden aqua als baantjes. Voor de 9 maanden zit ik wel wat langer in de auto, maar vind dat super leuk om te doen, want wat contact met andere zwangeren. Plus wat andere spieren enzo. Ze laat ons dan ook wel baantjes trekken, maar wel op een aparte manier: bijvoorbeeld op je rug en alleen benen, of achterwaartse schoolslag hahaha
Baantjes kunnen wel gewoon in mijn stad en dat is gewoon omdat ik wel graag iets wil sporten, maar lopen niet meer lekker lukt (en daarmee wel erg veel activiteiten afvallen)
Zeg niet dat ik er veel zwem en na een tijdje neem ik even pauze, maar het is echt heeeeerlijk.

vorig jaar
Ik heb met mijn vorige zwangerschap elke dag gezwommen in de zee tot en met 7 maanden (omdat ik toen terug verhuisde naar Nederland) en ik weet 100% zeker dat het me enorm heeft geholpen. Ik was zo snel weer terug in mijn lichaam, en ik voelde me super sterk tot de dag van bevalling. Wel de laatste weken ook zwangerschaps yoga gedaan.

vorig jaar
De vorige zwangerschap wat zwangerschapszwemmen geprobeerd, maar vond dat best saai en had ook geen aansluiting met de andere vrouwen.
Heb toen wel tot ongeveer week 26 waterpolotraining gedaan en enkele wedstrijden (helaas was er toen een seizoensstop). Deze zwangerschap tot week 30 doorgegaan en ook wedstrijden gespeeld. Nu met 34 weken gaat het niet meer (tweelingzwangerschap en het wordt me echt te zwaar), maar dus wel nog lang in het water gelegen. Hierbij gingen de baantjes redelijk.