9 Reacties
8 maanden geleden
Hoi ik ken wel iemand die een kindje heeft die alleen potjes eet en schijnt niet echt ongezond te zijn zitten best wel vitamines in en zonder bestrijdingsmiddelen dus is wel een geruststelling
8 maanden geleden
Goedemorgen wij hebben sinds een aantal weken al echt een drama met avondeten
Eet amper iets. En daarvoor at hij erg goed!wij geven overdag nu wat meer groentes
8 maanden geleden
Jep komt bekend voor maar we hebben er een weg in gevonden. De oudste is nu 5 en begint steeds meer te eten.
Wat voor ons werkt: we houden rekening met de kids. Gewoon een aardappeltje en bepaalde groente eten ze wel, zoals broccoli, wortels, sperziebonen en bloemkool. Als wij iets "bijzonders" eten, dat wil zeggen iets andere dan Hollandse pot, dan zorgen we dat we aardappels en groente van de vorige dag over hebben voor ze.
Wat ook goed gaat: met pasta en rijstgerechten, wat pasta of rijst apart houden, dus geeen saus of kruiden e.d. voor de kinderen. "Kale pasta" eten ze wel. En we hebben altijd paprika en komkommer in huis, dat vinden ze heerlijk en dan eten ze dat hij hun pasta of rijst.
En met toetjes: ze mogen altijd een toetje zodat ze wat in hun buikje hebben als ze slecht gegeten hebben. Dar is gewoon een bakje yoghurt met rozijntjes. En af en toe eens Vla of ijs, maar dat zijn toetjes als ze goed/gezellig gegeten hebben.
En als laatste: ze moeten altijd alles proeven, 1 hapje is genoeg. En zo ontdekken ze af en toe ook dat iets toch wel lekker is! Dochter heeft laatst gesmuld van rendabel!
7 maanden geleden
Hier ook een peuter die absoluut geen fan is van avondeten. Ik zorg dat er altijd een ‘safe food’ is wat hij lust, komkommer of cocktailaugurkjes, of een stuk soepstengel met een dipje ofzo. En verder gewoon een beetje van wat er op tafel staat.
Meestal eet hij dat iets van het safe food en daarna een bakje yoghurt/vla.
We leggen er verder geen druk op. Hij zit qua groeicurve op de +2 lijn dus groeien doet hij wel 🫢














