20 Reacties
gisteren
Bij ons was het met 16 weken ook niet te zien. Wat we ook deden. Ze vertelde wel dat ze een vermoeden had, maar dit niet kon bevestigen. Omdat wij betaald hadden voor de echo mochten we met 18 weken nog een keer gratis komen om nogmaals te kijken. Daar werd het vermoeden voor een meisje bevestigd. Met.20 weken ook goed te zien. Nou kan het volgens mij zo zijn dat je kindje gewoon lekker opgekruld ligt en het daarom niet goed te zien is. Dit is volgens mij meer een moment opname dan een fout van de verloskundige.
Maar snap dat het erg frustrerend is voor jullie!
gisteren
Reactie op VerwonderdeSaffier466697
Bij ons was het met 16 weken ook niet te zien. Wat we ook deden. Ze verteld ...
Hi, dank voor je reactie. Heb je goed gelezen? Met 16 weken kon ze het niet zien. En nu met de officiële 20 weken ook niet. Dat is dus geen momentopname 😓
gisteren
Ik snap het probleem niet zo. Je hebt toch antwoord op de vraag wat het geslacht is? Of vertrouw je de uitslag van andere verloskundige niet helemaal en wil je het per se bevestigd hebben door je eigen verloskundige?
In die zin zijn het wel momentopnames: als je kindje net verkeerd ligt is het moeilijker/niet te zien.
gisteren
Reactie op AffectieveMeeuw576058
Hi, dank voor je reactie. Heb je goed gelezen? Met 16 weken kon ze het niet ...
Onze baby lag bij een groot deel van de echo’s ook precies op een manier dat ze ze juist niet willen hebben. Duwen, schudden etc hielp dan ook niet echt. Dus het zou zeker kunnen dat bij 16 en 20 weken jullie baby precies zo lag dat het inderdaad niet te zien was! Het is wél een momentopname, want het zou zo maar kunnen dat jullie baby een uur eerder of later of een dag eerder of later wel op een manier ligt dat de verloskundige het kan zien. Maar ik begrijp dat het vreemd over kan komen als iemand anders tussendoor het geluk had dat de baby wel goed lag
gisteren
Hmm ik vind het ook wel een bijzonder verhaal, ik snap niet zo goed waar de teleurstelling in zit. Ik vind het sws ook wel heel vreemd dat je niet tegen jouw verloskundige hebt gezegd dat je een geslachtsbepalende echo heb laten doen bij 18 weken en dat je hebt gedaan alsof je niks wist.
Het is best normaal hoor dat verloskundige het geslacht niet goed in beeld krijgt. Overigens is de 20-wekenecho een medische echo, er wordt daar vaak ook wel naar het geslacht gekeken, maar ze nemen daar niet net zoveel tijd voor zoals een bureau waar je zo’n specifieke echo boekt. Het onderzoek staat voorop en als er daarna nog wat tijd over is om naar het geslacht te kijken, dan doen ze dat graag voor je, maar ze gaan niet net zolang door totdat ze het geslacht te zien krijgen. Daar is simpelweg gewoon geen tijd voor
Zijn het niet een beetje de zwangerschapshormonen die hier opspelen?🙈
gisteren
Reactie op kleineBaby22
Hmm ik vind het ook wel een bijzonder verhaal, ik snap niet zo goed waar de ...
Ik lees een beetje veel aannames en conclusies in jouw antwoord. Jammer… Dat is namelijk helemaal niet zo…
Waarom ik niet tegen onze eigen verloskundige heb gezegd dat we ergens anders al een echo hebben laten maken? Omdat ik de 20-weken echo daar niet op wil laten beïnvloeden.
Ik wil dat er zonder bepaalden gedachten vooraf aan een echo wordt begonnen.
Dat de 20-weken echo medisch is, weet ik wel. Ik geef in mijn tekst ook aan dat ik dankbaar ben dat alles er goed uit ziet qua organen en ledematen en alles.
Echter, waarom werd er dan door de verloskundige gezegd in haar eigen woorden “bij de 20-weken echo kunnen wij het 100% zeker zien.”
Als zij wist dat er ook een kans bestaat dat dit niet te zien is, had zij ons nooit die garantie willen geven. Daar draait het mij om.
En nog steeds zit ik met de vraag waarom de andere verloskundige het met 18 weken dan wel al kon zien?
Al met al wat dingetjes waarvan ik twijfel of we überhaupt wel bij een goede verloskundige zitten. En ik schrijf dit bericht dus om te vragen of anderen ook soortgelijke ervaringen hebben.
Ik zit er namelijk aan te denken om misschien van verloskundige te veranderen als het zo blijft…
gisteren
Reactie op AanzienlijkeMeeuw053058
Onze baby lag bij een groot deel van de echo’s ook precies op een manier da ...
Ah oke, dus je zegt dat het pure geluk moet zijn geweest dat het goed lag? Dat zou misschien kunnen, maar waarom wordt er dan de gezegd “met de 20 weken echo weten we het 100% zeker!”
We gingen dus naar de 20 weken echo met een bepaalde gedachte, maar het eindigde dus heel anders. Jammer…
gisteren
Reactie op Bloempje×
Ik snap het probleem niet zo. Je hebt toch antwoord op de vraag wat het ges ...
Het probleem is dat we de 20 weken echo in gingen met de gedachte: “Nu krijgen we het geslacht 100% te horen van onze eigen verloskundige”.
Dat was ook haar eigen uitspraak toen ze tegen ons zei “met 20 weken weten wij het 100% zeker”.
En dat we vervolgens WEER worden teleurgesteld.
Weer opnieuw een afspraak maken, opnieuw vrij nemen van werk etc. etc.
Het is gewoon een beetje frustrerend.
gisteren
Reactie op AffectieveMeeuw576058
Ah oke, dus je zegt dat het pure geluk moet zijn geweest dat het goed lag? ...
Ze kunnen het geslacht 100% zeker weten als dit te zien is op de echo, maar zodra je baby er verkeerd voor ligt bijv. met de benen gekruist is het niet te zien.
gisteren
Reactie op VurigeGolfbreker336291
Ze kunnen het geslacht 100% zeker weten als dit te zien is op de echo, maar ...
Ah oké. Dan heb ik het misschien verkeerd geïnterpreteerd, maar alsnog balen dat er geen bevestiging is. Ik denk dat je mijn gevoel wel begrijpt als je heel graag wilt weten wat we verwachten 😬
gisteren
Reactie op AffectieveMeeuw576058
Ah oke, dus je zegt dat het pure geluk moet zijn geweest dat het goed lag? ...
Met 100% zeker bedoelen ze dat als ze het kunnen zien, ze met 100% zekerheid kunnen zeggen wat het is. Terwijl bij 13 weken een “meisje” later nog een jongetje zou kunnen worden. Maar het is niet 100% zeker dat ze het ook kunnen zien, want het is maar net hoe de baby ligt. Zo werd het aan mij uitgelegd in ieder geval. Die van mij lag in stuitligging met gestrekte benen, dus in eerste instantie kon ze ook niks zien. Uiteindelijk met een inwendige echo voor de laatste medische dingen kon ze op het laatst toch ook nog het geslacht zien. En dit was dan niet eens mijn normale verloskundigen maar zelfs een echoscopiste gespecialiseerd in 20-weken echo’s, dus als je van iemand verwacht dat ze er goed in zijn, dan is het wel zo iemand 😅 Geluk speelt dus zeker wel een rol voor de houding/ligging van de baby, maar als die er goed voor ligt maakt geluk voor de rest niks meer uit. Dan is het de skills van de verloskundige.
gisteren
Reactie op AanzienlijkeMeeuw053058
Met 100% zeker bedoelen ze dat als ze het kunnen zien, ze met 100% zekerhei ...
Dank je wel voor je uitleg. Helder en weer iets van geleerd. Dank je wel! Ik had de 100% zekerheid denk ik gewoon verkeerd geïnterpreteerd.
Ben in ieder geval wel superblij dat alles in orde is en er helemaal geen afwijkingen zijn gevonden 😁. Dat is het belangrijkste.
Voor het shoppen van kleertjes moeten we dus nog eventjes wachten voor alle zekerheid haha
gisteren
Reactie op AffectieveMeeuw576058
Ik lees een beetje veel aannames en conclusies in jouw antwoord. Jammer… Da ...
Neejoh ben je gek, maar vervelend als het zo overkomt natuurlijk.
Het was voor mij niet duidelijk dat je na de 18-wekenecho nog niet de zekerheid had die je wilde hebben mbt geslacht, omdat je zei dat deze verloskundige het kan garanderen. Dus ik dacht, als je het geslacht al weet, wat is dan het probleem hihih.
En daarnaast bedoelde ik meer te zeggen dat bij een 20-wekenecho niet zoveel tijd wordt genomen om het geslacht te bepalen in vergelijking met een echo die je speciaal boekt om het geslacht te bepalen. Dus dat kan het verschil verklaren dat de verloskundige het bij 18-weken wel kon zien en bij de 20-weken niet, omdat de verloskundige bij de 18 weken er misschien wat meer tijd voor heeft genomen. Ik had toevallig ook een keer gelezen dat het makkelijk te zien moet zijn op de 20-wekenecho en dat er in principe niet zoveel moeite wordt gedaan. Dus als je baby er net slecht voor lag en deze verloskundige zat al over de tijd heen, dan verzoeken ze je inderdaad om weer een keertje terug te komen.
Maar.. als jouw gevoel niet goed zit bij deze verloskundige, zou ik zeker naar een andere gaan. Als het niet klikt om welke reden dan ook, dan lekker weggaan hoor! Straks tijdens je bevalling ben je op je kwetsbaarst , dan moet het gewoon 100% goed zitten met je gevoel. Je hoeft geen speciale reden te hebben om weg te gaan. Als het niet goed voelt, dan is dat al een reden genoeg :)
Mag ik vragen waarom je eigenlijk nog niet ervan uit durft te gaan dat het een meisje is?
gisteren
Bij de echo van 18 weken lag de baby er goed voor/geen beentjes gekruist, waardoor het geslacht zichtbaar was en bij de 20 weken echo niet.. als ik jouw bericht zo lees.
gisteren
Reactie op AffectieveMeeuw576058
Ah oke, dus je zegt dat het pure geluk moet zijn geweest dat het goed lag? ...
Als het geslacht te zien is met 20 weken echo dan is dat 100% zeker. Maar bij jullie was het geslacht niet te zien door de houding van de baby, denk ik.
gisteren
Als de baby de benen tegen elkaar houdt, dan kan de piemeltje ertussen zitten. Ze zijn gewoon voorzichtig.
Mijn zoontje lijkt op 90% een meisje en opeens floept daar toch een balzakje en een piemeltje voorbij. Maar stel hij veranderde zijn houding niet, leek het een meisje en zou ik over 20 weken verdrietig zijn omdat het verkeerd was. Niet dat ik geen jongen wil, maar om het beeld dat je 20 weken had aan te passen.
gisteren
Reactie op Mamameisje
Als de baby de benen tegen elkaar houdt, dan kan de piemeltje ertussen zitt ...
Heb je en echo er van? Want ik twijfel ook heel erg op mijn echo dat het en meisje is. Héb zo erg vermoeden jongen
gisteren
Onze jongen lag ook telkens vervelend!! Elke keer met zijn beentjes zo dicht bij elkaar, dat het eerst een meisje leek. 🤗 dit heeft niks met je verloskundige te maken, ze wil liever zekerheid geven als onzekerheid en volgende keer misschien zomaar opeens een ander geslacht.
Het heeft meer te maken met je kindje die nu al lekker eigenwijs is hihihih
gisteren
Reactie op mama van 3 mooie kindjes
Heb je en echo er van? Want ik twijfel ook heel erg op mijn echo dat het en ...
Ja bij mij zie je echt wel het zitten . Naast kan je wel begrijpen. Bij mijn vorige zwangerschap was ik 1 seconde niet aan het opletten en kwam het piemeltje voorbij. Zij ging er niet naar terug of wat dan ook. Ze had er ook geen foto van gemaakt. Dus ik zat met een meisje in mijn hoofd en kon dat niet loslaten, omdat ik niet had gezien dat het een jongen is. Maar de volgende echo zag ik het diiiirect. Geen twijfel mogelijk. Dus toen was het ook oke.














