14 Reacties

3 jaar geleden

Dan kan je toch zelf een nieuwe rekening openen en die later aan je kind geven of het geld overmaken?

3 jaar geleden

Reactie op Mikjej

Dan kan je toch zelf een nieuwe rekening openen en die later aan je kind ge ...
Wij hebben gewoon een rekening aangemaakt waar het geld van ons zoontje op staat

3 jaar geleden

Dus op je eigen naam? Ja dat was mijn plan B, maar dan moet je het later per jaar met een schenking doen en dat leek me ook zo omslachtig.. 😅

3 jaar geleden

3 jaar geleden

Reactie op Mikjej

Dan kan je toch zelf een nieuwe rekening openen en die later aan je kind ge ...
Dit kan idd ook. Maar het is wel zo dat wanneer je een spaarrekening voor je kind opent je vaak wel nog een leuke rente krijgt als je een mooi bedrag laat vastzetten voor een lange tijd 😁

3 jaar geleden

Reactie op Mommytobe1008

Dit kan idd ook. Maar het is wel zo dat wanneer je een spaarrekening voor j ...
Ohh aha

3 jaar geleden

Als je een rekening op je eigen naam opent en je geeft dit na zijn of haar 25 aan je kind, dan wordt dit als schenking gezien. Is het een bedrag boven de schenkingsdrempel? Dan betaalt je kind er volgens mij belasting over... Je kan ook jaarlijks het maximaal te schenken bedrag geven, dan betaalt hij/zij er geen belasting over. Zelf heb ik een rekening op naam van mn zoontje. Op zn 18e staat daar als t goed is 20k op en van hem is. Het risico van verbrassen is er idd. Heb dat zelf niet gedaan op mn 18e. Het is een afweging. De 1 is al super verantwoordelijk op zn 16e, de ander verbrast alles op zn 30ste nog. Als je t geld met 25jr zou willen geven en niet eerder, zou ik eerst de fiscale consequenties mbt schenken nakijken, zodat je op zn 25ste niet voor deze eventuele verrassing komt te staan.

3 jaar geleden

Reactie op loesje96

Je zou je eens hierin kunnen verdiepen: https://www.abnamro.nl/nl/prive/t ...
Ik denk dat je dit bedoeld, hiermee kun je de rekening op naam van kind zetten, maar zelf bepalen tot wanneer je dit beheerd, als zijnde bewindvoerder. Er zit geloof ik wel een minimale eerste inleg aan..

3 jaar geleden

Ik heb dit bij dochter nr 1 gevraagd aan de bank en ze gaven aan dat ik week voor de 18e verjaardag langs moet komen in de opties te bespreken. Dus er zal iets mogelijk zijn maar dat is pas dan..

3 jaar geleden

Bij de ing kun je een groei groter rekening openen op naam van je zoontje. Niet tot 25 maar wel ook mogelijk om 21 te kiezen

3 jaar geleden

Wat je ook kan doen is het vlak voor zn 18e verjaardag op een deposito rekening zetten op zijn naam. Als je dat doet met een looptijd van 7 jaar, komt het geld vrij op zn 25ste. Vaak ontvang je dan een hogere rente, omdat het geld 7 jaar vast staat. Enige nadeel hiervan is dat je er echt niet bij kan (tenzij je t contract openbreekt met een boete)

3 jaar geleden

Hoi allemaal, Dank voor het meedenken! Ik denk dat die bij de ABN is wat ik bedoel (jammer, zitten zelf bij ING :D). Goede tip ook van die deposito rekening! Daar ga ik nog even over nadenken.

3 jaar geleden

Reactie op Vnoor

Hoi allemaal, Dank voor het meedenken! Ik denk dat die bij de ABN is wat i ...
Dat maakt niet uit. Je kan gewoon een spaarrekening openen bij een andere bank. Gewoon even bellen naar de bank.