5 Reacties

vorig jaar

Volg :)

vorig jaar

Hier twee nu schoolgande kinderen bij de gastouder gehad, de baby mag vanaf februari beginnen samen met haar peuter zus. Ik betaal 6,50€ per uur per kind, zelf moet ik luiers en babyvoeding meenemen, rest krijgt ze daar. Hier gebruik maken van 2 dagen per week, vsnaf volgend jaar waarschijnlijk drie dagen. Voordelen : vooral flexibiliteit ( denk aan langer blijven door de file of vroeger beginnen door het feit dat ik pand moet openen of zo) , kleinschalig ( gastouder heeft nu 5 vaste kindjes max per dag ), rust regelmat en vaste ritme, vaste gezicht, onderneemt veel met de kinderen, als de kleintjes slapen doet ze veel met wat oudere kinderen ( denk aan cijfers leren, Engels leren zoiets ), vooral heel veel leuke dingen samen/apart te doen met de kinderen, ruilen - geen probleem, extra dag aanvragen - geen probleem, gunstig factuur waar ik geen beroerte van krijg in vergelijken met factuur van kdv. Nadelen: als ze ziek wordt moeten de kinderen naar een andere gastouder ( inmiddels wel iemand bekend gevonden ), in mijn ogen te veel vrij dus ook weer opzoek en op tijd vooral vervanging regelen, de meeste kinderziektes komen pas in beeld als de kids op school zitten ( is mij opgevallen met mijn dochter in groep 2 nu hand mond voet ziekte, waterpokken ook net gehad en nu nog rood vonk, maar toen ze bij de gastouder zat was ze nihil ziek geweest ), puur wat is mij opgevallen maar in vergelijking met wat ik opmerkt op de kdv waar ik werk, mischien hebben de andere ouders iets anders er over te zeggen. Let wel op dat er van die dames wordt steeds meer gevraagd, ze moeten immers voldaan aan de eisen die men ziet in kdv . Maar er wordt vaak vergeten dat die dames geven hun eigen huis aan de oppas kindjes, niemand betaalt voor verbruik van stroom gas Electra, ze moeten natuurlijk wel pedagogische kennis hebben en gecertificeerd zijn, maar men verwacht dat ze hbo diploma's gaan halen en nog steeds voor 6,50€ per uur gaan werken.
Podcast Samen Groeien
Nieuwe aflevering: mijlpalen en we listen and judge - ouderschapseditie

In de laatste aflevering van Samen Groeien delen we tips bij doorkomende tandjes en blikken we terug op het zindelijkheids- en potjesavontuur van Ivana en Ize. Lucy legt uit wat kan je de komende zes maanden nog kan verwachten. En tot slot gaan we samen met jullie met de billen bloot in de “We listen and don’t judge”-ouderschapseditie.

vorig jaar

Wij hebben wel een kdv maar een echt een hele kleinschalige (er zitten denk max 10-12 kindjes), alles zit ook bij de prijs in en dat is bij gastouders vaak niet zo. Dus als het om financiën gaat wel even meerekenen. En hou rekening met vakanties van gastouders, dat was bij ons 1 van de grote minpunten. Je moet dan in die periode of naar een andere onbekende gastouder of zelf de opvang regelen. Gaat om ongeveer 5 weken verdeeld over het jaar. Ook als ze ziek zijn dan is dat dus een “probleem”. Dus de flexibiliteit komt van beide kanten ☺️. Verder hadden wij hele positieve ervaringen met gastouder en een gastouderbureau. Let wel op de goede zitten vaak wel vol en hebben net als kdv wachtlijsten (ten minste hier in de randstad). Succes met je keuze!

vorig jaar

Ik ben begonnen als nanny bij een gezin met vier kinderen waarvan drie naar school gingen en eentje nog thuis. Eigen omgeving en altijd dezelfde ' oppas' uit school. . Zelf ondertussen ruim 8 jaar gastouder thuis . Mijn uurtarief is 7,50 inclusief alles behalve babyvoeding en luiers. Zomers vaak een lekker ijsje, op donderdag vaak een zoutje als extra en met de seizoen nieuw speelgoed/ educatief materiaal wat van die 7,50 allemaal afgaat. En id, wat hieronder al benoemd is.. we stellen ons huis ( privacy) open en kids maken gebruik van meubels bedden en banken wat we niet vergoed krijgen. Maaaaar.. daar kiezen we als gastouder zelf voor. Ik heb zelf alleen kids vanaf 2 jaar en max vier per dag. We doen leuke ( leerzame )activiteiten alleen of met elkaar. Er zijn veel voordelen van de gastouderopvang ,hieronder ook al genoemd , maar zeker ook nadelen en denk de grootste de hoeveelheid vrije dagen. Zelf heb ik ook een aantal weken (7/8 weken) vrij per jaar als mijn eigen kids vrij zijn en ook met ziekte van ons gezin, moet wel echt flink ziek is, is er geen opvang. Tot nu toe altijd netjes opgelost binnen eigen familie en vakanties worden ruim van te voren doorgegeven. Dus hier nooit een probleem geweest. Zelf bij mijn langdurige ziekte vorig jaar is dit allemaal netjes opgelost door ouder en mijzelf. Daarnaast korte lijntjes met het gastouderbureau en goed advies. ( In ieder geval bij waar ik aangesloten is, geen ervaring met anderen) Bureaukosten zijn ongeveer 50 euro per maand voor een heel gezin dus ontzettend voordelig voor ouders met meerdere kinderen! En absoluut een top bureau met veel specialisatie op pedagogisch en juridisch gebied voor zowel ouder als gastouder. Zelf geen ervaring met kinderdagverblijf maar ik zie als gastouder veel ouders die overstappen op een gastouder vanwege de grote hoeveelheid prikkels en regels die op een kdv gelden en daarnaast gigantische rekening elke maand. Mocht je voor een gastouder gaan, zou ik zeker kijken voor een bureau die een maandtarief hanteer per gezin en niet een x bedrag per kind per maand vraag want dan ben je niet perse goedkoper uit dan kdv. Hopelijk kan je hier iets mee🌷

vorig jaar

Wat fijn om jullie ervaringen te lezen, dankjulliewel hiervoor. En de voordelen en nadelen van de verschillende soorten opvang, hierdoor is het toch makkelijker om een keuze te maken. Wil dat niet alleen op basis van kosten doen, maar vooral op wat het beste voelt voor onze meiden. Daarom ben ik erg dankbaar voor al jullie input❤️