18 Reacties
5 jaar geleden
Heb je die bolle buik 's ochtends al? Mijn buik bolt in de loop van de dag op omdat mijn buikspieren moe worden en slap gaan hangen? Ga volgende week een afspraak voor mijzelf maken bij de osteopaat.
5 jaar geleden
Ik had een diastase van 3 cm. Mijn vroedvrouw raadde me direct aan om postnatale kine te doen. Afspraak gemaakt bij een kinesist die gespecialiseerd is en ondertussen merk ik dat de diastase bijna weg is.
Veel oefeningen voor schuine buikspieren (bvb geen gewone rechte sit ups maar scheef, linker elleboog naar rechter knie). Oefeningen voor core stability te versterken.
Van mij eerste kindje had ik het ook en niets aan gedaan (postnatale kine gevolgd bij iemand die hier niet in thuis was) en het is nooit weg gegaan.
5 jaar geleden
Reactie op aurelisa
Goed om weten dat het toch helpt die buikspieroefeningen! Hoe lang duurde h ...
Goh toch zeker een maand en half à 2 maanden. Wel bijna dagelijks de oefeningen gedaan. Ze zeggen wel dat je 9 maand moet 'ontzwangeren' dus kdenk dat je het tijd moet geven en best niet teveel vergelijkt.. (ook al is dit gemakkelijker gezegd dan gedaan)
5 jaar geleden
Ik heb vandaag gehoord dat ik 1.5 cm ruimte heb tussen mijn buikspieren. Ik mag absoluut geen sit ups doen, maar moet op mn rug liggen met voeten op de grond en dan aanspannen en omhoog met mn heupen, 1 voet van de vloer af en weer terug liggen. En op mijn zij liggen en vanuit mijn buik mijn taille optrekken. Ik heb er nu al spierpijn van 🙈
5 jaar geleden
Hier ook nog steeds een bolle buik op 18weken, slank s ochtens en groeit doorheen dag. Dit ondanks wekelijkse postnatale kine (buikspieroefeningen) sinds week 6. Ik doe ook bijna dagelijks de buikspieroefeningen thuis. Volgens de kine is mijn mummy tummy veel moeilijker kwijt te raken omdat ik van nature een holle rug heb (hyperlordose). Dan zijn de buikspieren sowieso al slapper. Tja... Kbegin te denken dat ik er niet meer vanaf raak. Mijn kine laat me overigens wel de rechte buikspieren trainen, vind ik wel gek aangezien ik zo vaak lees dat dit niet goed is.
5 jaar geleden
Reactie op ELC88
Had je dan zo’n band waardoor je gaat zweten? En daardoor afvalt bij je bui ...
Ja, je hebt deze ook in sportversie idd zodat je gaat zweten bij je buik maar je hebt ook 1 die je de hele dag kan dragen
5 jaar geleden
Wat is dat?
Een ‘corset’ van latex, zitten drie standen op en je begint met de grootste stand. Rustig opbouwen met 2,4 en dan 8u per dag dragen.
Ik heb 3 weken na de bevalling een postpartum waist trainer gedragen tot ongeveer 10 weken en daarna nog 5 weken zoiets als bijgevoegd plaatje. Alles wordt als zijnde bij elkaar gedrukt, het doet geen pijn ook geen vervelend gevoel. Met mn rug was dit ook echt ideaal zodat ik niet in een verkeerde houding zit/sta

5 jaar geleden
Ik loop ook bij de bekkenfysio hiervoor. Had een flinke diastase na mijn eerste kindje, maar heb toen verder geen actie ondernomen en ben wel gewoon gaan sporten, achteraf stom misschien. Nu 3 maanden na de tweede en nog steeds twee vingers breed en een bergje in het midden als ik omhoog kom. Ik krijg vooral oefeningen om m’n diepe buikspieren te trainen, om m’n core sterker te maken. Het gaat heel langzaam beter, maar het zou goed kunnen dat het nooit meer helemaal weggaat.
Ik zou je aanraden langs een (bekken)fysio te gaan en niet op eigen houtje oefeningen te gaan doen, het kan zijn dat je het daar alleen maar erger mee maakt. Sterkte! 💪
5 jaar geleden
Hier in Frankrijk krijgen alle vrouwen na de zwangerschap postnatale kine om die buikspieren weer op de juiste plek te krijgen. Anders krijg je dus idd een uitpuilend buikje, omdat je organen naar buiten worden geduwd als 't ware (dit is wat de kine mij vertelde). Als je gaat sporten of buikspier oefeningen doen zonder dit eerst te corrigeren wordt het alleen maar erger. Ik ben nu een paar weken bezig en merk al echt het verschil! Het gaat hier om het trainen van de onderste laag "transverse" buikspieren. Deze zijn niet zichtbaar maar houden de organen op hun plek. Ik zou dit echt iedereen aanraden !














