5 Reacties

4 jaar geleden

Mijn gynaecoloog heeft gezegd om de eerste 6 weken na de bevalling niet in bad te gaan. Je baarmoedermond is nog niet gesloten en dit kan zorgen voor een infectie.

4 jaar geleden

Volgens mij wordt geadviseerd om te wachten totdat je een aantal dagen achter elkaar niet meer vloeit. Vloeien betekent dat de wond in je baarmoeder, waar de placenta zat, nog niet dicht/genezen is. Daardoor is er een grotere kans op infectie.

4 jaar geleden

Je mag pas in bad als het vloeien is gestopt. Hopelijk mag je snel weer. 😉

4 jaar geleden

Ik zou geen risico lopen op een infectie. Misschien lekker douchen op een douchekruk als alternatief?

4 jaar geleden

Oh ik snap je, het lijkt mij ook heerlijk om straks weer in bad te kunnen! Het word afgeraden omdat het in een bad toch ‘week’ word en je baarmoedermond nog openstaat, wat betekent dat het water in principe dus ‘door kan lopen’ wat een infectie kan veroorzaken. Ik zou het dus echt zeker nog niet doen voorlopig. Misschien helpt het om een fijne (hotstone?) massage voor jezelf te boeken om even lekker te ontspannen ☺️.