8 Reacties
8 maanden geleden
Ik werk met dieren (vnl honden, katten, paarden, ezels). Volgens mij is het vnl voor de Q-koorts dat je moet opletten met geiten en schapen. Verder geen duidelijke regels over andere dieren
8 maanden geleden
Goed handen wassen etc na het aaien. Schapen en geiten zijn ook dragers van toxoplasmose of iets. Dat kan gevaarlijk en schadeliik zijn voor het ongeboren kind. Laatst bij een lammetjes dag geweest met zoontje van 3. Daar hingen allemaal affiches dat zwangere extra alert moeten zijn, niet in aanmerking mochten komen met de dieren en goed handen wassen. Dat is dus niet alleen ivm Qkoorts.
Weet niet of koeien en kalfjes ook die bacterie bij zich kunnen dragen. Even googlen wellicht? Katten wel, met verschonen van de kattenbak. En met tuinieren handschoenen aan doen.
8 maanden geleden
Reactie op dedebebe
Goed handen wassen etc na het aaien. Schapen en geiten zijn ook dragers van ...
Precies de reden dat ik de vraag hier stel omdat ik weet over toxoplasmose en het dus niet kon vinden mbt koeien haha! Ben vandaag geweest en heb gewoon extra vaak mn handen gewassen!
8 maanden geleden
Reactie op R3bekka
Precies de reden dat ik de vraag hier stel omdat ik weet over toxoplasmose ...
Niet dat ik weet. En mijn ouders hebben een boerderij met jongvee opfok. Zal sowieso niet te bang laten maken. Je hebt goed je handen gewassen.
Dit word mijn 3e en alle zwangerschappen gewoon op de boerderij bezig geweest 馃槄














