41 Reacties

3 jaar geleden
Wt#, dit doe je wel onhandig? Ik zou ter plekke tegen haar zeggen jouw taak is de gezondheid monitoren en niet mijn aankleedtechniek beoordelen rot op! Wat naar zeg. Ik denk dat dat gewoon een sadist is en moeders graag aan t huilen maakt. Die mensen weten dondersgoed dat het momentopnames zijn en dat baby's al dat getrek en gepluk soms gewoon niet leuk vinden. Alsof een kinderarts niet weet dat dat niet in jouw handen ligt.

3 jaar geleden
Mijn ervaring met consultatie bureau is over het algemeen best goed. Ik hoor wel van veel andere dat hun ervaring met hun juist niet goed is. Bijvoorbeeld als het kindje te zwaar is.

3 jaar geleden
Ik had van tevoren ook een hoop gehoord over het CB, dat ze nogal snel zeggen dat je kindje bijv afwijkt van het gemiddelde. Maar een gemiddelde moet ergens vandaan komen toch?
Ik ging er de eerste keer een beetje gekleurd heen, maar gelukkig werken daar hele lieve mensen die juist wel echt naar het kindje zelf kijken. Ik denk echt dat het aan de persoon ligt
Sowieso zie ik op dit forum bepaalde tegenstrijdige dingen die het ene CB wel adviseert en het andere weer wat anders. Vind dat toch wel vreemd

3 jaar geleden
Dat klinkt als een afschúwelijk CB. Ik ben ook geen groot fan ivm het wisselende advies; het is maar net wie je voor je hebt, maar gelukkig vind ik alle verpkeegdkundigen bij de onze wel lief en fijn. Ik had altijd veel slechte verhalen gehoord en besloten niet naar het CB te gaan, maar het eerste thuisbezoek was zo prettig dat ik het toch maar wel ben gaan doen. Volgens mij heb je gewoon hele erge pech. Wat een rotopmerkingen!

3 jaar geleden
Reactie op Ikieee
Wt#, dit doe je wel onhandig? Ik zou ter plekke tegen haar zeggen jouw taak ...
En dit ja, wat vreselijk.

3 jaar geleden
Hier ook geen goede ervaringen met het cb.
Toen ze voor het eerst langs kwamen werd al gezegd dat we haar vooral wakker in bed moesten leggen, andere zou ze nooit leren zelf in slaap te vallen.
Toen ze een tijdje moeilijker sliep hoorden we dat we vooral ons moesten houden aan hun folder rust en regelmaat, waar oa in stond dat je het kind best 20 minuten kon laten huilen.
Het vele krijsen (door merg en been), ach dat doen meisjes wel vaker. Dit bleek uiteindelijk flinke krampen en verborgen reflux, met probiotica (zelf uitgedokterd) uiteindelijk een heel vrolijk meisje.
Toen ze hoorde dat ik veganistisch eet en borstvoeding geef, begon ze bijna te stuiteren (iemand die alles eet kan ook leven op wit brood en hagelslag, daar wordt niks aan gevraagd).
Enfin, na 3 maanden waren wij erachter dat het cb voor ons voor het meten, wegen en de prikjes is, de rest zoeken we zelf wel uit en kijken we bij plekken die wel bij ons passen.

3 jaar geleden
Reactie op BijDeMolen
Hier ook geen goede ervaringen met het cb.
Toen ze voor het eerst langs kw ...
Oh wat erg! Wij eten ook veganistisch en geven ook bv, ik was hier heel erg bang voor! Maar tijdens het eerste bezoek zei de verpleegkundige dat ze net een opfriscursus over veganisme had gehad en ze hadden geleerd dat ouders die al lang zo eten het waarschijnlijk beter weten dan zij... 😅 Ze zijn we dus kennelijk mee bezig

3 jaar geleden
Hier heel positief over het CB! Zo'n lieve mensen 🫶 leggen niks op, geven echt alleen advies.
De kinderarts gisteren bijv, was heel positief over het feit dat ik Joshua volg met eten en slapen, en niet een vast schema aan hou. Toen ze vroeg hoeveel flesjes die op een dag aangeboden krijgt, en mijn idee was, geen idee hij krijgt er een aangeboden alsie aangeeft honger te hebben, moest ze alleen maar lachen.
Als tip tegen het spugen, gaf ze aan dan zou ik echt met 4 mnd met vast eten beginnen, misschien dattie het daar beter op doet als melk.
Ik gaf aan waarschijnlijk met 5 mnd te willen beginnen met vast, net als bij z'n broer
Was ook helemaal prima, ze zei ook het is alleen een idee alsie blijft spugen, dan kun je dat proberen.
Ze herkennen je ook als je komt, ook altijd fijn.
Toen ik de eerste keer kwam met Joshua, het vrouwtje van meten en wegen komt naar me toe,
"Je mag m vast uitkle...oh dat weet jij al! Ik kom zo bij je!"

3 jaar geleden
Ik heb voordat m’n zoontje z’n prikjes kreeg alvast z’n rompertje en sokken aangetrokken en daarna hoefde ik alleen nog maar een lekker makkelijk zittend boxpakje aan te doen, scheelt een hoop gezeik voor de volgende keer wellicht. Ook een klein flesje of de borst als troost direct na de prik was top! CB bij mij is trouwens erg vriendelijk en denkt altijd lekker mee

3 jaar geleden
Ik kom al bijna 9 jaar bij mijn consultatiebureau. Nog steeds zit daar dezelfde arts, verpleegkundige en assistente. Altijd een gezellige boel daar. Toen ik met de jongste voor het eerst binnen kwam vroeg ze naar de andere kinderen. Ze kennen ze ook bij naam. Erg fijn en persoonlijk.
Enkel bij mijn oudste de opmerking gekregen dat ze te lang was. Tja... stukje afhalen ofzo? Ze is nu bijna 9 en nog steeds (te) lang.
Verder nooit gekke dingen meegemaakt die ik wel eens van anderen hoor.

3 jaar geleden
Wat ontzettend vervelend en niet professioneel! Bij het CB waar wij zitten zijn er meerdere artsen, ik weet niet of dat bij jou ook zo is maar misschien kan je de volgende afspraak bij een ander inplannen?

3 jaar geleden
Het zelfde hier hoor ga dr niet heen alleen voor prikjes en laat ze gewoon lullen. Die snappe dr niks van hoe t echt is met een kindje, die kijke alleen maar na de theorie wat in hun boekje staat 🙈

3 jaar geleden
Reactie op Raaf
Het is vrijwillig. Gewoon stoppen. Wij gaan er, na heel veel fouten van hun ...
Herkenbaar 🤭

3 jaar geleden
Het is zo cb en arts/verpleegkundige afhankelijk helaas. Je moet net een fijne treffen...
Helaas werken ze heel generalistisch wat maakt dat de adviezen soms kant nog wal raken... je kan gewoon niet van alles verstand hebben.

3 jaar geleden
Over het algemeen ben ik er positief over. De kinderarts die we hebben is erg vriendelijk en heb niet het gevoel dat me wat opgelegd wordt. Al ga ik niet op alle adviezen even lekker. Maar prima, ik hoor t aan en als t niet bij ons past, leg ik het net zo snel weer naast me neer🤣. Alleen wat ik wel heel vervelend vond was dat ik in een afspraak met de verpleegkundige te horen kreeg dat m’n dochter niet goed groeide met alle gevolgen van dien. Ik snapte er niks van, want mijn dochtertje is een bolle baby die gevoelsmatig steeds zwaarder werd, maar t maakte me toch wel heel onzeker en aan t twijfelen dat ze niet genoeg borstvoeding zou krijgen. Thuis ben ik zelf nog even naar de grafieken gaan kijken en wat bleek.. ze hadden de metingen een maand te ver gezet. Ja dat maakt wel verschil… Nu kan een foutje gebeuren maar ik ben sindsdien wel meer op m’n hoede.

3 jaar geleden
Hier ook geen geweldige ervaringen. Bij 3 maanden is de hoofdomtrek van mijn zoontje 3 keer opgemeten, door 3 verschillende mensen. Dit omdat zijn hoofd echt veel te groot zou zijn. Mij werd gevraagd met 4 maanden een keer extra te komen voor een extra meting. Ik vond het hoofdje van mijn zoontje helemaal niet groot ogen, maar prima. Kom ik terug met 4 maanden, voor het eerst bij de jeugdarts (ik vermoed dat de vrouw die ik hiervoor zag nog in opleiding is), blijkt dat het hoofdje kleiner is dan bij 3 maanden. Oftewel, door 3 verschillende mensen verkeerd gemeten bij de vorige afspraak. Fouten maken is menselijk, maar vond t wel bijzonder 🤷🏼♀️
Ook tegenstrijdig advies gehad over beginnen met hapjes bij een prematuur. Op advies van de ene jeugdarts begonnen met 4 maanden, krijg ik daarna het advies van de andere jeugdarts om pas te beginnen met 4 maanden + de gecorrigeerde leeftijd (in ons geval 6 weken, dus best een verschil!). Kreeg ook een heel verhaal hoe slecht het was als ons zoontje nu al hapjes krijgt, terwijl dit gewoon prima gaat en het door zijn collega dus gewoon geadviseerd werd.
Heb besloten dat ik gewoon mn eigen ding doe en me van de tegenstrijdige adviezen niks meer aantrek 👍🏻

3 jaar geleden
Mijn ervaring is heel goed, maar ik denk dat het echt verschilt per CB. Bij de controle 3 maanden kon mijn baby haar hoofd helemaal niet meenemen en de arts zei dat dit oke was tot 6 maanden oud! Van andere mensen hier zag dat ze bij dezelfde situatie een kinderfysio aanraden. Ik vind mijn CB heel toegankelijk vooral als ik ze vergelijk met mijn HA..De opmerking dat je kreeg lijkt me echt onnacceptabel trouwens.

3 jaar geleden
Vorige keer werden we doorverwezen naar een radioloog omdat men een asymmetrische bilplooi had gezien. Dit kan wijzen op heupdysplasie. Wij half in paniek naar een specialist. Alles bleek in orde, gelukkig.
Bij de consultatie nadien heeft het cb er gewoon niet eens naar gevraagd 🙄 tot zo verre dus de 'opvolging'.