10 Reacties

5 jaar geleden
Reactie op Tanneej
Kan ik mij haast niet voorstellen. Ik werk in een verpleeghuis, ook risico ...
Ja in het ziekenhuis vroegen ze dat ook continu. En nee dat dacht ik al, maar mijn zus begon daar ineens over en toen begon ik me zorgen te maken.

5 jaar geleden
Zomaar even wat op google gezocht. Hier gebruik ik regelmatig alcoholgel ivm werk in de zorg.
Het volgende vond ik op internet. Ik kan helaas niet echt wat wetenschappelijks onderbouwd vinden. Maar ik moet zeggen dat ik me geen zorgen maak. Voordat de alcohol 眉berhaupt door je huid dringt is het al vervlogen.
Ik gebruik het liefst desinfecterende zeep ipv handalcohol. Maar is niet altijd voor handen.
'In het ziekenhuis dien je je handen ook steeds met alcohol te reinigen als je bij de (prematuur) babies komt, ook als je zwanger bent of borstvoeding geeft.'
'Om dronken te worden van alcohol moet alcohol in je bloed komen. Dan moet het eerst door 3 lagen huid voordat het eindelijk in je bloedbaan is. Omdat de alcohol in zo'n hoge concentratie in het middel zit, en omdat je het verspreid over een groot oppervlak, zal de alcohol snel vervliegen. De hoeveelheid die eventueel in je bloed komt, is verwaarloosbaar.'

5 jaar geleden
Reactie op Loerielaus
Zomaar even wat op google gezocht. Hier gebruik ik regelmatig alcoholgel iv ...
Oh oke super, dankjewel. Stuur ik door naar mijn zus :) want die maakte me al helemaal bang!

5 jaar geleden
Oh oke super, dankjewel. Stuur ik door naar mijn zus :) want die maakte me ...
En anders gewoon even je gyneacoloog een mail sturen of bellen. Dit zijn geen gekke vragen lijkt mij.. ik moet woensdga op controle bij de vk. Ik kan het even navragen hoor. Ben nu zelf ook wel benieuwd naar de mening van een 'expert'.

5 jaar geleden
Handalcohol is niet schadelijk voor de baby, maar helpt niet tegen coronavirussen vanwege hun envelop (deze slaat neer met alcohol). Altijd handen wassen met zeep, dat is echt het beste. Handschoenen draag je ter bescherming van voorwerpen en andere mensen dus indirect. Bij uitdoen zijn je handen weer besmet en moet je dus goed je handen wassen met water en zeep. Over een zelfgemaakt mondkapje ga ik me niet uitlaten 馃槈 Ik ben microbioloog trouwens en werk al 15 jaar met deze virussen 馃槈