8 Reacties
2 weken geleden
Wij zitten nu in de fase dat we elke dag een nieuw trucje moeten bedenken zodat ze het wel eet :p
Soms is het een olijf of stukje ei/vis in hele kleine stukjes snijden en op elke hap een beetje doen. Soms wil ze ineens alleen van de opscheplepel eten, of met een vork, of vanuit ons bord of direct uit de pan. Soms wil ze het zelf in haar mond stoppen.. veel creativiteit vereist :')
En de tip van een apart bakje of bordje waar ze dingen op mag leggen die ze niet wil of niet doorgeslikt krijgt helpt bij ons ook wel zodat er minder op de grond belandt.
5 dagen geleden
Wij zitten er ook middenin & ook 13,5 maand. Tot voor kort at hij nog alles🥲 soms weet ik me geen raad en raak gefrustreerd. Maar zoals alles, het is een fase. Fruit gaat er zeker in, yoghurt ook en zn boterham ook wel opzn tijd. Alles wordt op de grond gesmeten & meneer wilt t ook allemaal zelf doen. Dus heb de rommel maar los gelaten🤣 maar gf serieus, hoe doe je dit als ouder zijnde? Ik hoop echt dat t snel weer over is….
5 dagen geleden
Wij hebben een erg eigenwijs meisje met een sterke eigen wil. Ze wilt het allemaal zelf doen maar kan dat nog niet ivm weinig tandjes. We geven haar nu verschillende dingen per maaltijd (eten die ze zelf kan eten en we proberen gepureerd groente hapje te geven of dat zij zelf met een baby lepel dit zelf in haar mondje mag doen). Dit laatste motiveert haar om te eten. Het wordt wel een kliederboel omdat de lepel meermaals op de grond beland als het hapje in de mond is gegaan. Dit laat ik los, wel lastig!!! Want de muren en meubels zitten vaak helemaal onder. Qua eten geven wij weinig variatie omdat dit nu een week werkt. Volgende week weer andere dingen proberen… Aardappelkroketjes kan ze zelf eten en we geven haar stukjes kip / zalm in de structuur van pulled chicken. Dit kan ze zelf van haar bordje pakken en dit gaat al weken goed. Ook zelf ontspannen zijn en het laten gebeuren helpt, omdat ze anders de spanning bij ons voelt en zij in de weerstand gaat. Hapje of potjes met een structuur vindt ze ineens niet fijn, mogelijk door doorkomen van tandjes. Dus wij pureren de groente hap of geven een potje van 6 maanden. Die structuur vindt ze de laatste week fijn naast het zelf kunnen eten. Hierdoor eet ze meer en dus beter.
4 dagen geleden
Bij de eerste en nu de 2de.
Wij bepalen wat er op tafel komt. Hun bepalen hoeveel ze eten. Eten ze niet dan niet. Er is geen extra's. Geen ander eten omdat ze niet willen eten. Als ze niet eten doen ze dat niet. Wij maken er geen strijd van. Als ze honger hebben gaan ze vanzelf eten. Verder betrek ik beide bij het eten maken. Zowel die van 14 maanden als die van 4. Met kindermessen doen we gezamenlijk het eten voorbereiden. Of ze mogen de multisnijder dicht klappen zodat eten in kleine stukjes in de bak komt. Daarbij mogen ze ook proeven van dingen die kunnen. De oudste helpt vaak met vlees draaien in de pan. Ze helpen mee met opscheppen van hun eigen bord. Daarna is het wat ze er zelf mee doen.
4 dagen geleden
Reactie op EnthousiasteMirage693724
Bij de eerste en nu de 2de.
Wij bepalen wat er op tafel komt. Hun bepalen ...
O en wij hebben echt wel strijd gehad met onze oudste hier. Die heeft 8 maanden bijna amper tot geen avondeten gegeten. Prima dan gewoon niet. Tot ineens een dag de knop omging en nu vraagt hij de hele dag door om crackers en fruit waarna er in de avond nog een vol bord eten in gaat. Ze hebben niet zomaar te korten. Ze eten vaak ook gewoon overdag nog wel. Wat overdag hielp hier was afwisseling.
Wraps
Tosti
Soepje met brood om te dippen
Havermoutpap met fruit
Banaanbrood
Omelet met groenten erin
Ei muffins
Banaan pannekoeken
Bordjes met allerlei hapjes dus wat fruit, een stokbroodje, een klodder kruidenroomkaas en soepstengels om te dippen, plakje worst, rijstwafel, stukjes komkommer, stukje kaas, kip leugentje. Beetje presenteren als een borrelplankje zo aten ze overdag prima. Maar ook doen we dit veel op vrijdag of zaterdagavond. Dan met een soepje erbij en hapjes en toast. Soepje aan de grote tafel. Hapjes op de voortafel. Familie film op tv en de hele avond eten zonder druk dat er aan tafel gegeten moet worden onder het genot van een gezinsfilm. Onze oudste vind het geweldig en eet juist dan heel veel. Onze jongste vind het nog mooier van 14 maanden als kleine veelvraat🤣. Iedereen gelukkig en ontspannen 😉
Zolang ze overdag daar redelijk van eten is het echt niet meteen dat ze te korten krijgen. Ook gaven














