28 Reacties

2 jaar geleden
Hoe laat kun je het beste testen, ( ovulatie) ? Ik heb begrepen dat je niet gelijk met de ochtend urine moet doen ?

2 jaar geleden
Mijn ervaring met de testen is dat ze ook wel positief zullen zijn ook al heb je net een kop thee gedronken. Ik kon echt niet 2-4 uur niet plassen want ik drink veel water. Toch waren de testen altijd positief als mijn eisprong er aan kwam.

2 jaar geleden
Reactie op MrsFlyer
Ovulatietesten van CB moet je wel in de ochtend doen, maar de andere testen ...
Ronde zelfde tijd stip testen idd, ik heb het in het verleden één keer gedaan maar de piek was bij mij ver te zoeken dat kwam omdat ik aan allerlei hormonen heb gezeten tijdens de IVF het was achter af nog wat in de war.
Bedankt voor de reactie 😘

2 jaar geleden
Ik moet na een uur écht al plassen.. Bedacht mij vandaag dat als ik 2,5 uur na mijn laatste drinken test, dat ik dan best na een uur ofzo even kan plassen… toch? Ik neem aan dat een blaas vol waterige plas dan niet beter is dan de druk er even afhalen en tussendoor even plassen en gewoon echt letten op niet of weinig drinken. Iemand een idee hierover?

2 jaar geleden
Reactie op Mies1235
Ik moet na een uur écht al plassen.. Bedacht mij vandaag dat als ik 2,5 uur ...
Moet jij echt elk uur naar de wc dan?? 🤔 nee toch?
Tussendoor plassen is juist niet de bedoeling. Als je gewoon wat minder drinkt moet het toch lukken?
Even een simpel voorbeeld:
Opstaan rond 7 uur. Goed uitplassen op de wc.
Kop koffie/thee of glas drinken en ontbijt.
Tussendoor even niks drinken of hooguit wat slokken water.
10 uur plassen voor je ovulatietest.
Dit moet te doen zijn toch?
Goed uitplassen is belangrijk. Elk uur naar de wc is wel extreem hoor, als je dat echt bedoeld...

2 jaar geleden
Reactie op Beanie85
Moet jij echt elk uur naar de wc dan?? 🤔 nee toch?
Tussendoor plassen is ...
Hoi! Ja ik weet het… ik plas echt heel veel… Ik ben ooit al onderzocht op diabetes, maar daar kwam niks uit… 😅
(Ik heb vanmiddag 2 uur in de stad gelopen zonder te plassen en dat ging prima! Dan heb ik wel echt veeel minder gedronken dan normaal, omdat ik ‘s morgens al rekening had gehouden met het testen.)
Maar ja, ik loop hier dus een beetje tegen aan.. wat nu het beste is..
2 uur niets drinken is dus lang genoeg? Dat lukt mij wel, maar het niet plassen is een probleem. Ik moet na het opstaan echt wel een glas water drinken, dat doe ik eigenlijk altijd meteen, en 2 koffie in de ochtend. Dat ga ik dus echt niet allemaal langer dan een uur weer inhouden :-). Ik probeer hierom later te testen, zodat ik na het water en de koffie nog kan plassen.
Rond een uur of 12/13 test ik nu. Maar dan alsnog heb ik het moeilijk 🙈..

2 jaar geleden
Reactie op Mies1235
Hoi! Ja ik weet het… ik plas echt heel veel… Ik ben ooit al onderzocht op d ...
Jeetje 😅 ik dacht echt dat je een beetje "overdreef". Lijkt me serieus wel echt heel vervelend en vermoeiend!
Ja 2 uur is net aan het minimale. Enne...een koffietje minder in de ochtend is misschien ook wel een optie toch?
Zou dat wel proberen.
Is verder behalve naar diabetes weleens verder gekeken?
Want het lijkt me niet helemaal hoe het zou horen toch 🤔
Even een vraag uit belangstelling hoor, want ik zou er zelf wel iets aan willen doen in jouw geval.
(Even ter vergelijking; ik plas misschien 4/5 keer op een dag, kan gerust na de nacht 1 keer plassen in de ochtend (bijvoorbeeld rond half 7) en de volgende keer eens ergens vèr na het middaguur 😅, vandaar mijn oprechte verbazing!)

2 jaar geleden
Reactie op Beanie85
Jeetje 😅 ik dacht echt dat je een beetje "overdreef". Lijkt me serieus wel ...
Haha wow, wel interessant hoe dat verschilt inderdaad…. Lijkt me heerlijk 😂.
Nou heel eerlijk, ik heb al een aantal jaar heel veel verschillende klachten, vrij uiteenlopend, en heb heel veel onderzoeken en dokters afspraken gehad inmiddels. Een aantal dingen zijn nu verbeterd maar ik loop nog steeds met lastige klachten. Veel plassen voelt dan eerlijk gezegd als een eitje :-).
Wel heb ik ooit urine ingeleverd voor mijn gynaecoloog, omdat zij een hormoontest wilde laten doen hiermee en dat kwam terug van het lab met de mededeling dat ze de test niet konden doen omdat er teveel “afvalstoffen” in zaten? Dat is nooit duidelijk geworden, maar misschien heb ik dan toch gekke urine ;).
Ik hou het er maar op dat ik een overactieve blaas heb. Mijn moeder plast ook altijd heel veel, en daardoor was het denk ik altijd normaal voor mij.
Ik ga inderdaad proberen na die 1e koffie de plas en drinkpauze alvast in te zetten! Ik zit nu net in mijn vruchtbare periode dus wel belangrijk dat ik hem nu goed doe :-).

2 jaar geleden
Reactie op Mies1235
Haha wow, wel interessant hoe dat verschilt inderdaad…. Lijkt me heerlijk � ...
Oh jeetje wat rot zeg!
Snap dat je ook een keer bent "uitgedokterd", maar toch gek dat er niet echt iets uit is gekomen waardoor je klachten verholpen zijn.
Teveel afvalstoffen, dan zou ik denken dat er iets niet goed functioneert, maar ja ik neem aan dat je wel was doorgestuurd als dat echt zorgelijk zou zijn toch..
Nou hopelijk lukt het je om de testen te doen met een beetje goede urine 😊
Zat ook nog te denken, anders cb die moeten met ochtendurine....maar toen dacht ik daarna: je zal snachts vast ook wel meermaals plassen? 🙈

2 jaar geleden
Hi! Ik ben zelf ook iemand die veel moet plassen. In de periode van testen zorg ik dat ik na het ontbijt een glas water drink en dan test rond half 1. Tussendoor moet ik vaak nog wel plassen. Maar ik kan ondanks dat goed mijn ovulatie vinden. Gebruik wel de testen van sensitest.
Succes!

2 jaar geleden
Je kan het ook gewoon wél met je ochtend urine doen. Wie weet je vind je zo ook je piek. Als je maar elke dag op hetzelfde moment test. Ik heb gehoord dat dit niet voor iedereen werkt, maar ik vind in ieder geval maandelijks mijn piek met mijn eerste ochtend urine

2 jaar geleden
Reactie op Beanie85
Moet jij echt elk uur naar de wc dan?? 🤔 nee toch?
Tussendoor plassen is ...
Ik deed dus wel echt gewoon plassen om te kunnen testen. 😅 Ik ben iemand die heel weinig moet plassen dus als ik moet wachten op mijn volgende plas, zijn we zeker 5 a 6u verder. Zolang kon ik niet wachten hoor. 😂
Eerste plas rond 8u, tweede mini plasje rond 9u om te testen. Ik dronk in dat uur ook niets.
Heb zo 2x prima mijn piek gevonden.

2 jaar geleden
Reactie op MrsFlyer
Doe je dit ook met de testen van de Action?
Nee met dipsticks van easy @ home, vind ik persoonlijk heel fijn omdat de app dan laat ziet wat je piek is, omdat ze soms allemaal even donker lijken maar dat niet zijn.

2 jaar geleden
Reactie op Sikka
Ik deed dus wel echt gewoon plassen om te kunnen testen. 😅 Ik ben iemand d ...
Ja het kan, maar het kan ook zijn dat je urine nog niet geconcentreerd genoeg is, en de uitslag dus dan niet klopt omdat je lh hormoon dat niet goed meetbaar is.
Dus mijn advies blijft altijd om het te doen zoals in de gebruiksaanwijzing.
Lukt dat niet, kan je natuurlijk korter ertussen, maar een uur zou ik sowieso niet adviseren maar dan wel minimaal 2.
Gelukkig dat het hij jou wel heeft gewerkt!